Ikke logget ind                  

DELTAGERE SOMMERSTÆVNET  2019 i Frederikshavn

Tilmelding til sommestævnet


Navn: Neptun
Bådtype: 55m2 Spidsgatter
Sejlnr. 55 D3
Konstruktør: M.S.J. Hansen
Byggested: Kalundborg
Byggeår: 1972
Se Neptun i register
Hjemhavn: Odense


Navn: Sus III
Bådtype: Nordisk Folkebåd
Sejlnr.:  F D 602
Konstruktør: Nordisk konstruktion
Byggested: Brdr. Hovmark, Thisted
Byggeår: 1972
Se Sus III i register        
Hjemhavn: Aalborg



Navn: Kiva
Bådtype: 45m2 Spidsgatter
Sejlnr.:  S 45 D 19
Konstruktør: Aage Utzon
Byggested: Viggo Hansen, Kastrup
Byggeår: 1954
Se Kiva i register        
Hjemhavn: Svanemøllen



Navn: Skarven
Bådtype: 45m2 Spidsgatter
Sejlnr.:  S45 D3
Konstruktør: M. S. J. Hansen
Byggested: Karl Thomsen, Kalundborg
Byggeår: 1935
Se Skarven i register        
Hjemhavn: Svanemøllen



Navn: Nina
Bådtype: SSB
Sejlnr. D3
Konstruktør: A. Witt, København
Byggested: Burmeister og Wain
Byggeår: 1929
Se Nina i register
Hjemhavn: Roskilde



Navn: Frigg
Bådtype: Spidsgatter
Sejlnr. 142
Konstruktør: Tore Herlin, Sverige
Byggested: Egon Nielsen, Nakskov
Byggeår: 1960
Se Frigg i register
Hjemhavn: Hørby



Navn: Strix
Bådtype: Motorsejler
Sejlnr.: BM 38 - DÉN 4
Konstruktør: Brandt-Møller
Byggested: Brandt-Møller
Byggeår: 1977
Se Strix i register
Hjemhavn: Skovnæs



Navn: Jil
Bådtype: Nordisk Folkebåd
Sejlnr.: F D614
Konstruktør: Nordisk Konstruktion
Byggested: Brdr. Hovmark, Thisted
Byggeår: 1974
Se Jil i register
Hjemhavn: Hundested



Navn: Rosa
Bådtype: Molich Atlantic Cruiser
Sejlnr.: MAC 1
Konstruktør: Poul Molich
Byggested: Poul Molich, Hundested
Byggeår: 1963
Se Rosa i register
Hjemhavn: København



Navn: Can
Bådtype: Nordisk Krydser
Sejlnr.: NK D4
Konstruktør: Knud H. Reimers
Byggested: Brdr.  Abrahamson, Gøteborg
Byggeår: 1931
Se Can III i register
Hjemhavn: Roskilde


Navn: Akela
Bådtype: Ketch
Sejlnr.: Y 66
Konstruktør: O. W. Dahlstrøm
Byggested: Jensen, Roskilde
Byggeår: 1951
Se Akela i register
Hjemhavn: Kerteminde



Navn: Johanna
Bådtype: Motorsejler
Sejlnr.:
Konstruktør:
Byggested: Lundfelts Båtbyggeri, Hammar/Askersund
Byggeår: 1968
Hjemhavn:


Navn: Kaprifol
Bådtype: Snipa
Sejlnr.:
Konstruktør: Roland Persson
Byggested: Roland Persson
Byggeår:
Hjemhavn:



Navn: Irina
Bådtype: NC-kryssare
Sejlnr.: NC S15
Konstruktør: Carl-Eric Olsson
Byggested: Christopher Rassy, Kungsviken, Orust
Byggeår: 1966
Hjemhavn: Västra Frölunda


Navn: GI-GI
Bådtype: Spidsgatter U2 Class "SISU"
Sejlnr.: D16
Konstruktør: Aage Utzon
Byggested: 2830 Virum
Byggeår: 1970
Se Gi-Gi i register
Hjemhavn: Kerteminde




Navn: Svea
Bådtype: Nordisk Krydser
Sejlnr.: NK D 18
Konstruktør: A. Slåby Larsen
Byggested: Sundby Bådebyggeri
Byggeår: 1945
Se Svea i register
Hjemhavn: Nibe          



Navn: Nina Swell
Bådtype: SWELL II, Kystkrydser
Sejlnr.: OS 31
Konstruktør: Knud H. Reimers
Byggested: Odense
Byggeår: 1956
Se Nina Swell i register
Hjemhavn: Odense



Bådnavn: Abelone 3
Bådtype: Kosterbåd, Spidsgatter
Sejlnr.: K25 S 27
Konstruktion: S. Abrahamsson
Byggested: Brdr.  Abrahamson, Gøteborg
Byggeår: 1950
Se Abelone 3 i register
Hjemhavn: Svanemøllen



Navn: Helle
Bådtype: Kutter
Sejlnr.: LK 1
Konstruktør:
Byggested: Middelfart, Svend Hansen
Byggeår: 1946
Se Helle i register
Hjemhavn: Frederikshavn



Navn: Nordstjernen
Bådtype: Kragejolle
Sejlnr.: Barkede sejl
Konstruktør:
Byggested: Fåborg Træskibsværft
Byggeår: 1975
Se Nordstjernen i register
Hjemhavn: Frederikshavn



Navn: Malusi
Bådtype: Snekke
Sejlnr.: 
Konstruktør:Bdr.Jørgensen
Byggested: Lohals
Byggeår: 1982
Se Malusi i register
Hjemhavn: Fredrikshavn


Navn: Francisca
Bådtype: 8mR
Sejlnr. 8
Konstruktør: C.M. Cheureux
Byggested: Fay & Co. Southhampton
Byggeår: 1911
Se Francisca i register
Hjemhavn: Aalbæk